Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7416439



*

nr 741 6439


Lennart Sand

(f. 1946), Sverige


Färglitografi , Lennart Sand (f. 1946), 185/190, motivets mått: 40x30


Lennart Sand, född 1946, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 februari 2012
kl 17:32:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/2 09:26:31 1      Vinnande bud
20/2 17:27:44 2      300 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lennart Sand

Lennart Sand, född 1946, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Lennart Sand
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart sand litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr